Jaké je dovozní clo a dph na hračky z Hong Kongu?

Chci dovážet jako firma.

Odpovědi
Jambalaya

DPH – platíte v okamžiku, kdy je zboží procleno a propuštěno do volného oběhu. Sazba DPH je samozřejmě 20%, základ daně se vypočítává z hodnoty zboží ke dni proclení přepočteno kurzem ČNB.
Clo – nebude u všech produktů stejné, záleží zejména na materiálech, ze kterých je vyrobeno. Potřebné zjistíte nejlépe v celním sazebníku, který si vyhledejte na internetu.

Dobře se předem informujte jaké zboží můžete dovézt, v jakém množství a jaké doklady budete potřebovat. Pokud zboží dojde na celnici a nebudete mít správné doklady, může se také stát, že zboží nebude procleno, či-li propuštěno do volného oběhu a vy přijdete o peníze.
Čína a Hong Kong je velmi lákavá lokalita pro dovozce, avšak některé zboží odtud se sem vůbec vozit nesmí, na některé jsou kvóty, na některé je třeba mít zvláštní povolení, na jiné zase The certificate of origin.
Jestli bude zboží dovážet jako firma či jako OSVČ, není důležité.