Jaké je chemické složení rajského plynu?

Jo a ještě jedna věc co mi nedá spát.. Voní po rajčatech?

Nejlepší odpověď
Drap

Směs je tvořena z 50 % z kyslíku a z 50 % z oxidu dusného. nazývá se entonox je bez chuti a bez zápachu.

Další odpovědi
zjentek

Oxid dusný.
Mimochodem, rajská nevoní po rajčatech, nýbrž po hřebíčku, atp. …zkrátka po rajské, nikoli po rajčatech!

dubraro

Chemické složení je N2O.
Nevoní po rajčatech. Jmenuje se podle svého působení. Vdechován působí nejprve stavy veselosti (odtud název rajský plyn) nebo hysterie, při vyšších dávkách útlum až anestetický spánek.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Oxid_dusn%C3%BD

jáára

Prej bez chuti a zápachu…
Je sladkej.
N2O

Dochy

Oxid dusný (rajský plyn), nevoní po rajčatech. Si čuchni. Je to v bombičkách na šlehačku. Čuchnutí ze šlehačkové lahve (s jednou bombičkou) by Tě porazit nemělo 😉
Bacha, podobné bombičky na sifon obsahují jiný plyn (CO2) – měly by se lišit barvou uzávěru snad…

Výhrada k Drapovi: Entonox není rajský plyn, ale už jeho směs s kyslíkem (zřejmě vhodnější k přímému použití)