zanita000

Jaké je běžné rozlišení pro monitor a tiskárnu?

Odpovědi
Emefej

Někde mezi 70 až 90 DPI.

anonym

Cca 70 – 100 DPi – koneckonců si můžeš změřit svůj display a spočítat si počet pixelů na palec…
😉
Ale je to velmi závislé na vzdálenosti, ze které se koukáš (a požadované kvalitě – tedy tom, co zobrazuješ) – zejména u tiskových výstupů. Např. pro fotky prohlížené ´v ruce´ je ´minimum´ 190 DPi (takovou kvalitu třeba billboardy ani zdaleka nemají).

Dochy

Pro tiskárny se obvykle udává 300 DPI minimálně a jde to až někam k 4800. Jehličkové mívaly tuším 144 DPI. Ale bacha… Tohle DPI je pro jeden bod, kde buď bude, nebo nebude tečka jedné ze základních barev. Pro monitor jeden bod zpravidla znamená libovolnou ze 17mil. barev