Klára K.

Jaké je antonymum od slova kečup?

Moje šíleně ekologická BIO kamarádka tvrdí, že opakem jsou rajčata 😁 No, když se to tak vezme, v podstatě má pravdu, v dnešním kečupu se rajčat najde už velmi málo 🙂

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď

Víte, co jsou antonyma? Slova opačného významu – protiklad. Z pohledu významového – kečup – lisovaná, mačkaná rajčata x celá rajčata. Ale to by mohl být i protlak.

Kečup je zeleninová omáčka vyrobená z rajčatového protlaku(rajčat) a dalších přísad.

Toto slovo nemá antonymum. Jedině ostrý kečup x sladký kečup. Tatarka je rovněž omáčka. Horčice je pochutina. Jako přílohy jsou nahraditelná, ale není to protiklad.

Další odpovědi
Děda Louda

Jiná odpověď

Kečdaun.

marci1

Jiná odpověď

Doplňuji:
Antonymum je opak ( např. mladý x starý ), tak asi jedině nekečup.

ladus91

Jiná odpověď

TESCO kečup :D :D

arygnoc

Jiná odpověď

kečup (teda ten pôvodný) nemá s paradajkami nič spoločného, pôvodne to je čínska omáčka z rýb.
z paradajok sa vyrába až od 18. storočia.

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=ke%C4%8D­up

Kotja

Jiná odpověď

Cokoli jiného než kečup