Pokročilý

Jaké jazyky se vám líbí?

Máte nějaké oblíbené jazyky? Mně se líbí melodická francouzština a nádherná turečtina.
SLUNCE francouzsky a turecky: soleil, güneş.
Není to nádherné!? :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Správne používaná slovenčina a čeština.
Sú to jazyky s bohatou slovnou zásobou, podľa cudzincov veľmi melodické, majú množstvo prekrásnych zvratov. Netreba sa za ne vo svete hanbiť. Len je škoda, že sa ochudobňuje používaním ´svetových´ výrazov miesto vlastných.
V súčasnosti keď prechádzam obcami, ale hoci len čítam na tejto stránke, len sa divím nad veľkým percentom nesprávne použitých cudzích výrazov, miesto vhodnejších z vlastnej reči.
Nezaznávam ani iné reči, ale reč, ktorou ma uspávali i vítali do nového dňa moji rodičia, je pre mňa tá najkrajšia na svete.

Další odpovědi:

Líbí se mi můj vlastní, čili čeština, potom mazlivá slovenština, ušišlaná polština a přiškrábnutá francouzština. No a upřímně vzato je krásný každý jazyk, kterým se člověk dokáže domluvit.

Zlatý

Já mám ráda španělštinu :o)

Pokročilý

Čeština... Je to přeci rodný jazyk. Co se týče cizých jazyků, tak ruštinu.

Bronzový

Samozřejmě přesná a krásná čeština, měkká slovenština a ruština, britská angličtina, roztomilá japonština a jazyk jak z jiného světa - estonština :)
Na každém jazyku něco je, ovšem můžeme být hrdí na to, že ovládáme tak nesmírně těžký jazyk, jakým je jazyk český :)

Zlatý

čeština.

Jsem ryze technicky zaměřený a humanitní vědy jako jazyky, dějepis, mě vyloženě nebaví.

Mám ráda svou mateřštinu - tedy češtinu. Ale mnohem více se mi líbí slovenština - je to mnohem lehčí, nenásilný a líbivý jazyk. Z těch "cizejších" jsem si oblíbila francouzštinu a španělštinu.

Pokročilý

Kwinejština (vznešená Elfština). Je krásně zvučná a slova v ní jsou taková, že ošklivá jsou taková hluboká, zato krásná jsou (a vyjádřím se básnicky) jako hedvábí...♥

Líbí se mi francouzština ale nejkrásnější je španělština <3

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.