Bronzový

Jaké jarní cibuloviny se hodí k trvalému pěstování v truhlíku?

Prosím poraďte. Mám truhlík 60cm se samozavlažovacím systémem, nyní jsem do něj zasadila tůjku (z Kauflandu za 29,90, tak jsem zvědavá, jestli z ní něco bude...), tu plánuji zaštipovat na truhlíkovou velikost. Chtěla bych ještě přidat vřes a udělat takovou "zimní kompozici". Přes léto kdy budu mít v oknech jiný truhlík s letničkami, bude tento trvalkový za domem, na podzim jím až do jara nahradím v okně ten letničkový. Mezi vřesy bych chtěla vsadit pár cibulkovin (sněženky, krokusy, mini-narcisky, modřence, apod.), aby brzy zjara truhlík vesele rozkvetl. Jaké druhy jsou vhodné, aby mi vydrželi v truhlíku několik let a pořád pěkně kvetli? Po zatáhnutí, pokud nebudou moct zůstat v truhlíku, je mohu vyjmout a nechat uskladněné v garáži, ale do země je dát nemám kam. Uvítám vaše zkušenosti a vychytávky. Odkazy mi prosím nedávejte, ty jsem si již vyhledala a moc moudrá z toho nejsem:-( Děkuji:-)

Nejlepší odpověď

Zlatý

Téměř všechny, ale sám je nepěstuji, mrkni sem - je to přece jednoduché a není složité

Zdroj: www.kouzelnebydleni.cz/jarne-o sazene-truhliky-pro-balkony/

Další odpovědi:

Zlatý

Místo thuje bych dal tsugu. Je hezčí ale je třeba vybrat málo vzrůstné kultivary. Cibuloviny jarní, malého vzrůstu. po zatažení vyhndat a do země (truhlíku zas dát na podzim) a přes zimu trohlík zazimovat proti promrznutí.
Truhlíky - to je na hodiny psaní a diskusí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.