Danča84

Jaké jarní cibuloviny se hodí k trvalému pěstování v truhlíku?

Prosím poraďte. Mám truhlík 60cm se samozavlažovacím systémem, nyní jsem do něj zasadila tůjku (z Kauflandu za 29,90, tak jsem zvědavá, jestli z ní něco bude…), tu plánuji zaštipovat na truhlíkovou velikost. Chtěla bych ještě přidat vřes a udělat takovou „zimní kompozici“. Přes léto kdy budu mít v oknech jiný truhlík s letničkami, bude tento trvalkový za domem, na podzim jím až do jara nahradím v okně ten letničkový. Mezi vřesy bych chtěla vsadit pár cibulkovin (sněženky, krokusy, mini-narcisky, modřence, apod.), aby brzy zjara truhlík vesele rozkvetl. Jaké druhy jsou vhodné, aby mi vydrželi v truhlíku několik let a pořád pěkně kvetli? Po zatáhnutí, pokud nebudou moct zůstat v truhlíku, je mohu vyjmout a nechat uskladněné v garáži, ale do země je dát nemám kam. Uvítám vaše zkušenosti a vychytávky. Odkazy mi prosím nedávejte, ty jsem si již vyhledala a moc moudrá z toho nejsem:-( Děkuji:-)

Nejlepší odpověď
www

Téměř všechny, ale sám je nepěstuji, mrkni sem – je to přece jednoduché a není složité

Zdroj: www.kouzelneby­dleni.cz/jarne-osazene-truhliky-pro-balkony/

Další odpovědi
venkovan

Místo thuje bych dal tsugu. Je hezčí ale je třeba vybrat málo vzrůstné kultivary. Cibuloviny jarní, malého vzrůstu. po zatažení vyhndat a do země (truhlíku zas dát na podzim) a přes zimu trohlík zazimovat proti promrznutí.
Truhlíky – to je na hodiny psaní a diskusí.