samicek333

Jaké informace o sobě můžete, nebo naopak nesmíte poskytnout cizím lidem?

Myslím například, když něco vyjednáváte a cizí člověk po vás chce nějaké informace, jako třeba datum narození, bydliště atd… Jaké můžete poskytnout bez strachu, že z toho budou potom problémy? Které se poskytovat nesmí?

Nejlepší odpověď
beer

Čím více toho o sobě prozradíš, tím jsi vždy nějakým způsobem zranitelnější.
Množství sdělovaných informací se odvíjí od „komu“ a „co“. Například policii klidně můžeš sdělit jméno, příjmení, bydliště (nemáš-li u sebe OP, totéž však komusi na netu rozhodně ne, atd.
Určitě je nejchoulostivější RČ, pin ke kartě ap. Hlavně to chce přemýšlet!!

Další odpovědi
odpomass

Strach můžeš mít, když poskytneš jakékoliv informace, klidně i křestní jméno, nebo k lecčemu stačí tvoje podoba. Samozřejmě čím víc toho prozradíš, tím je riziko zneužitelnosti vyšší. Vždy se snaž poskytovat naprosté minimum potřebné k danému úkonu.

ahold

Jsi-li žena, tak nikdy neprozrazuj svůj věk 🙂