Radovan M

jaké I/Y ? Tip / Typ

Tak jaké I/Y byste napsali ? 😉

Nejlepší odpověď
annas

Obě varianty jsou správné, záleží na významu.

Tip = předběžné označení výsledku, vítěze – např. v sázkách. Hovor. dát někomu dobrou radu (pro volbu něčeho), doporučení.

Typ = 1. jedinec n. věc jako představitel, vzor skupiny – typ vědce, typ výrobku.
2. tělesné nebo dušení znaky charakteristické pro určitou skupinu – typ sportovní, studijní
3. souhrn jedinců, věcí se stejnými nebo podobnými znaky – typ půdy, písma
4. způsob, charakter, ráz, sloh – typ města
5. jedno z provedení výrobků, model – typ letadla, typ rodinného domku
6. typy – odb. odlévaná písmenka, znaménka – malé, velké typy

SSČ

Další odpovědi
rynek878

zde se přesvědčíte co a jak:

Zdroj: http://www.mo­jecestina.cz/gra­matika/c20090422­03-Tip--X-typ.html