Prochellie

Jaké i napíšeme b(y-i)dla?

Máte větu:
Vlastníme bidlo i bydlo, však jednoho dne, obě b(y-i)dla spadla.

Nejlepší odpověď
quentos

opakování starých otázek je proti kodexu. Našeptávač tu není pro srandu králikum

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kos-sedel-na-bidylku-sveho-bydla-zafoukal-vitr-a-obe-b-dla-spadla-jake-i-y-bude-ve-slove-s-otaznikem?podobna=1

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-i-y-ve-vete-sedlak-mel-dobre-bydlo-sel-do-lesa-a-urizl-si-dlouhe-bidlo-oprel-bidlo-o-bydlo-a-obe-b-dla-spadla?podobna=1

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/test-gramatiky-vrabec-mel-bydlo-na-bidle-prisel-vitr-a-obe-b-dla-shodil?podobna=1

Další odpovědi
anonym

Jde o dvě různá slova, nemůžeš je ´spojit´ do jednoho.
Prostě „spadlo bidlo i bydlo“…

Alesh

Tak předně je to věta pěkně trapná, absolutně nevystavěná. 😉 Kdysi dávno jsem slyšel lepší verzi: Špaček měl bydlo na bidle… no, a to pokračování už bylo stejné. Jinak slovo bydlo se už nepoužívá, takže bych se tímhle netrápil. 🙂 Ale když jsem onehdy v lese viděl výra a poté jsem došel k přehradě, kde jsem pozoroval vír a pak jsem přišel domů a vyprávěl jsem, jak jsem při procházce viděl v-ry, tak byla fakt klika, že jsem to jen vyprávěl a nemusel jsem to napsat, až dnes a jsem z toho naprosto v pr… 🙂

irij

To je velice divná věta . Bydlo s Y je dobré bydlo, tedy ve významu máme se dobře, jak toto bydlo může spadnout netuším, proto bych napsal -i

marci1

Napsala bych : Vlastníme bidlo i bydlo, však jednoho dne, obě bidla/bydla spadla.

Hamon

…to vše spadlo.