Putin

Jaké hudební dílo a hudebníka považujete za nejlepší ?

A je jedno z jaké doby a jakého stylu :)

Nejlepší odpověď
quentos

Martina McBride – „Anyway“

sice primárně zpěvačka, ale vzhledem k tomu, že se občas doprovází na tamburínu, se snad počítá i jako hudebnice :{))>

Další odpovědi
Banán88

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=vCHREyE5GzQ .. k tomu nebudu uz ani nic vic dodavat

anonym

pink- just give me a reason

Fyzik

Dobře a výstižně odpovědět na tuto otázku dokážou jen nevzdělanci. Jak se člověk v hudbě začíná víc orientovat, kategorie „nejlepších“ hudebníků se mění v kategorii významných hudebníků a značka „líbí se mi“ se mění v značku „je to originální“. Je zajímavé, jak často to funguje: člověk, co hodně poslouchá, přestává být subjektivní a ocení spíše schopnost být odlišný od středního proudu, maximálně se nějakým žánrům nevěnuje.

Pro mě Claude Debussy, stavební kámen hudebního impresionismu, Mozart kvůli té tehdy nevídané melodické spořádanosti, jinak spíš moderní hudba – Dan Bárta pro všestylovost a eklekticismus, Andy McKee, který znovuobjevil akustickou kytaru, Der Dritte Raum pro precizní klasické techno, Monkey Business a J.A.R. pro intenzivní výzkum funku a Bratři Ebenové pro nadhled a zajímavé hudební vzory. To je jen výběr.

Slušné sborníky zahraniční, opravdu moderní hudby jsou alba Future Sounds of Jazz.

Moniczka.1

Freddie Mercury – Bohemian Rhapsody