hanny 2

Jaké hovězí maso je vhodné na steak kromě pravé svíčkové?

Doplňuji:
Děkuji za odpovědi,tak odborné jsem ani nečekala!!!

Nejlepší odpověď
anonym

Typy hovězích steaků

Steak na grilu
Filet mignon – Malý kousek pravé svíčkové.
Flank steak – Steak ze spodní strany zvířete. Není tak šťavnatý jako steaky z žeber nebo zad.
Flat iron steak – Z lopatky.
T-bone steak a porterhouse – jemné maso ze zad zvířete s kostí tvaru písmene T.

Další odpovědi
dědapetr

Na steaky je nejlepší maso z hřbetu a zadní části zvířete, tj. roštěnec, svíčková a zadní z masných plemen s výrazným tukovým mramorováním, např. Angus, Charolais, Hereford, Shorthorn či Limousine. Výborné je maso z mladých býčků (do 2 let).