Rokio

Jaké/které houby je podle vás nejlepší sbírat? Je mi jasné, že jedlé, ale které?

Vím, že je léto, ale počasí spíš vypadá na teplejší podzim, jelikož je poměrně dost sychravo.

Nejlepší odpověď
Tw!st

lysohlávky

Další odpovědi
Drap

Kde žiješ, že se ti zdá sychravo?. Jaké sbírat houby, podle toho co máš rád. Osobně upřednostňuji praváky, kuřátka, suchohřiby, janky kozáky a modráky.

xxx3

takové, které zrovna rostou…v každém ročním období jsou jiné, také záleží na místě a štěstí. Většina houbařů patrně nejde do lesa s tím, že by přesně plánovali, co nasbírají. Prostě podle okolností.

Kepler

Twist: http://jpeg.cz/i­mages/2016/07/­13/PfXqg.jpg

jirka F

které znáte Já znám třeba : smrž obecný, žampión, hřib hnědý , hřib modračka, hřib královský ,hřib kovář, hřib dubový, hřib smrkový ,hřib žlutomasý,hřib přívěskatý, hřib kaštanový, kozák březový,kozák dubový,klouzek obecný, klouzek kravský(jen mladé plodnice) , sluka svraskalá, bedla červenající, bedla vysoká,/

jirka F

Ještě také klouzek sličný