simonka

Jaké finanční ohodnocení bychom nyní měli mít jako pracující invalidní důchodci?

K agentuře jsme nastoupili cca před 4 lety, dosud se nám mzda zvedala dle zákona a nyní jsme měli mít od ledna 2016 částku 62,70 Kč/hod při plném pracovním úvazku na HPP, v nepžetržitém provozu na 37,5 hod/týden, smlouvy již na dobu neurčitou. Jenže od ledna 2016 nás převzala narychlo nová agentura, která nám dala podepsat smlouvy s částkou 55,10 Kč/hod v nepravidelném provozu na 40 hod/týden s tím, že jsme všichni částečně invalidní a dle novely zákona můžeme tuto částku dostat, Dále jsme dostali nové smlouvy také na dobu neurčitou, ale s 3měsíční zkušební dobou. Co vím, měli jsme dostat smlouvu na HPP na dobu neurčitou bez zkušební doby. Moc děkuji za odpověď. Simona

Odpovědi
Hlada

Nevím, jaká je vaše kvalifikace a míra postižení, ale spíš bych navrhoval najít si uplatnění za normálních podmínek, než řešit problémy s překupníkem. Cena práce je daná trhem a jakkoli novelizovaný zákon s tím nic neudělá. Všichni kupují v dané kvalitě nejlevnější zboží. Za zprostředkování práce bych byl ochotný zaplatit jednorázově. Placení desátek překupníkovi považuju za nemorální.

ivzez

Simonko,
v několika otázkách zde opakujete, že „jste dostali pracovní smlouvy“.

To není pravda.
Pracovní smlouvu si sjednává zaměstnanec se zaměstnavatelem
(zaměstnavatel se zaměstnancem). Jestli jste s čímkoliv v návrhu
nové pracovní smlouvy nesouhlasili, měli jste si vyjednat změnu/sjednat
jiné podmínky. (Zaměstnanci nejsou povinni přistoupit na každý návrh zaměstnavatele.)

Ohodnocení máte dostávat takové, jaké jste si DOBROVOLNĚ sjednali.