Jaké extrémní meteorologické katastrofy můžou nastat v České republice ?

Hrozí nám, hurikány, tornáda, písečné bouře, extrémní deště či extrémní sucha jako jinde ve světe?

Nejlepší odpověď
Deli

extrémní deště i sucha, vichřice i orkán, povodně, menší tornádo (letos) – to tu už bylo

Další odpovědi
hanulka11

dnes nastal další extrém klesla teplota u nás ze 36 na 14 st C

Drap

Teoreticky za určitých podmínek by nás mohly potkat snad všechny katastrofy na které si vzpomenete. Jak to bude doopravdy, nikdo určit nedokáže.

tom004

Možná,bychom se neměli ptát jaké,ale jestli se frekvence a intenzita,těch,kte­ré jsme už zažili,bude zvyšovat.

venkovan

Jak píší ostatní – mnohé už tady bylo. I pokles teploty z + cca 8°C na –30°C během 10 hodin.
Nicméně z toho co píšete, tak silné deště tu byly, stejně jako velká sucha. Ale zatím ne taková jako v jiných podnebních pásmech.