krejcik99

jake ekologicke problemy souvisi s tezbou mineralu jako nerostnou surovinou?

Doplňuji:
Vsechno obecne.. je jedno jak se tezi

Odpovědi
Drap

Záleží také na tom, jakým způsobem se těží. Každý lom je svým způsobem jizva do krajiny, která se dost obtížně uvádí do původního stavu.
Doplňuji:
Při použití chemie zničené okolí, přeprava zatěžuje okolí, muže dojít k poškození podzemních pramenů, ničí se původní biotopy a spousta dalších zátěží

Emefej

Narušení hydrologického režimu, hluk, prašnost, změna reliéfu krajiny, riziko kontaminace okolní půdy a vody, zvýšený dopravní ruch, zábor zemědělské půdy a mnoho dalších.

Kelt

Zásah do krajiny, možnost zničení živočichů a rostlinstva v dané oblasti, znečištění zdrojů vody, Při zpracování, pokud jsou použity některé chemikálie, možnost kontaminace ovzduší, půdy, vod? Pokud se v oblasti nachází stopy zasahující do historie, možnost zničení – ale to je spíš historická památka , patřící do muzea.
Dále sesyvy půdy, poškození vrstev může mít nějaké speciální účinky, otřesy a pod.