martiveta

Jaké ekologické faktory ovlivňují život vlka, pandy velké a ledního mědvěda?

Nemyslím to tak, které ovlivňují všechny tři, ale tak, že každý je brán samostatně.

Nejlepší odpověď
anonym

Zejména zmenšování příhodného biotopu (vzrůstající ´zalidnění´) – zvlášť pro vlka a pandu je to hlavní problém. Medvědům asi nejvíc vadí znečišťování prostředí.

Další odpovědi
Drap

Pro všechny tři současně platí zmenšování se jejich přirozeného prostoru.

www

Doufám, že se nejedná o dú, tedy odpovím, ale raději jen velmi zhruba.
Rozdílná prostředí, ve kterých žijí (z toho vyplývají další souvislosti) , různé potravní nároky, ap.

hanayka

Na to je jediná odpověď.U vlka je to zmenšování biotopů,legální lov a silnice a dálnice.U ledního medvěda je zmenšení biotopu nebo jeho využití pro srst a u pandy je to kácení stromů ničení lesů a velmi slabou porodnosti u samic.Takže u každého je to ničení biotopů.