DaiWoman

Jaké dřevo nejlépe hoří?

Může být i exotické!

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do odkazu.
Doplňuji:
Nejlépe hoří dřevo jasanu, akátu, javoru, borovice, duhu, břízy a buku.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktere-drivi-je-nejvyhrevnejsi

Další odpovědi
vagra

Je všeobecně známo, že nejlépe hoří dřevo suché.
Včetně převážné většiny dřev exotických. 🙂

beer

Exotické sice nevím, ale z našich je nejhořlavější borovice lesní, kvůli největšímu obsahu smoly ve dřevě.
Doplňuji:
Není ale nejvýhřevnější, to je zase jiná vlastnost.

Drap

Většina dřev dobře hoří. Záleží i na tom z které je oblasti V místech kde je suchý vzduch a stálé proudění vzduchu, dosti obtížné podmínky pro růst / např některá místa v Severní Americe/ nutí dževiny k větší tvorbně silic a pryskyřic, což značně podporuje hooření. V některých oblastech, polopouštích a podobně, lze zapálit sirkou i rostoucí keř.

venkovan

Nejlépe hoří nebo má nejlepší výhřevnost nebo nejdéle vydrží v ohništi?

albert

Nedám za to ruku do ohně (ze dřeva), ale traduje se že nejlépe hoří březové dřevo a může být i syrové.

beer

Kerberus,
promiň, nechci se přít, ale tentokrát se mýlíš.
Nejlépe hoří dle PO dřeva stupně hořlavosti C2(středně hořlavé), tedy jehličnanů – borovice, modřín, smrk a pak další. Dřeva listnáčů patří do kategorie C1(těžce hořlavé) – buk, dub a zbytek.
Byla to hokna, ale našel jsem to )):
http://www.sta­vebnitechnolo­gie.cz/include­.php?fn=uzitec_pred­pisy/pos

Tak nic ve zlým !! )

Kerberus

Beere, já jsem si informaci nevymyslela, takže jde o chybné tvrzení ve zdroji, z něhož jsem čerpala a okopírovala ue stránky o dřevě. Jenže jsem si omylem zavřela stránku, proto jsem mimořádně nevložila odkaz. Teď marně hledám. Pokusím se ještě odkaz najít a doplnit.