Jaké doklady musí sourozenec předložit po smrti rodiče? Stačí přepsání bytu v OV aby druhý nedědil?

Nejlepší odpověď
elektrikář

Podle občanského zákoníku dědí děti rovným dílem pokud neni v poslední vůlí někdo vyděděn.

Další odpovědi
anonym

No, to by bylo jednoduche ( a velice nespravedlive ) , kdyby dedil ten , kdo pribehne prvni na katastr nem. prepsat byt po zemrelem . Prepsat se da az po dedickem rizeni ! -iv-

Deli

Dědictví se dělí půl na půl mezi manžele(-ku) zemřelé osoby a jeho děti. Je-li dětí víc, dělí se rovným dílem. Tyto osoby jsou tzv. neopomenutelní dědici. Nelze je tedy v dělení dědictví vynechat. Pouze pokud by si to zemřelá osoba za svého života přála a z vážných důvodů někoho „vydědila“. I toto však nestačí od domácího stolu, musí být sepsáno právníkem.

Nejdříve musí proběhnout dědické řízení, pokud nebudou dědicové schopni se domluvit, bude dědictví rozděleno soudem.