kalimerokure

Jaké cédečka používat na vypalování fotek?

Používáte při vypalování fotek nějaká speciální cédéčka? Mám strach, abych po 10 letech nezjistil, že mi ho mechanika už nepřečte. Díky moc.

Odpovědi
anonym

cd/dvd médium.....

Než vypalovat ,tak bych raději fotky uložil na externí disk.
Pokud chcete pálit,čtěte prosím tady:
http://magazin­.stahuj.centrum­.cz/navod-vypalovani-pro-zacatecniky/

Bedy

Fotky raději zálohujte na více míst – třeba na CD/DVD (kvalita je vesměs stejná, dřív byl špičkou Verbatim, ale od doby, co to dělají v Indii tak je to takový standard), ale doporučuju zvážit koupi externího disku nebo založením účtu na Microsoft OneDrive nebo jiném cloudovém úložišti. Na OneDrive se vejde 15GB dat, za příplatek nebo využíváním služeb Microsoftu se dá kapacita zvětšit.

Já zálohuji nejcennější věci na 3× – DVD, externí disk a právě ten OneDrive.com. A pak samozřejmě v počítači.

cochee

Známý archivoval na média Kodak se zlatou vrstvou. Ty už pak nemohl sehnat a pak se o totéž zajímal jiný kolega a našli jsme nějaká media značky DataTresorDisc, avšak patrně pouze DVD – CD nikoliv, s keramickou vrstvou. Také Verbatim nabízí řadu Archival Grade, ale nepíše k ní technické podrobnosti, jen že je určena pro dlouhodobou archivaci.

Zdroj: http://www.sof­tcom.cz/eshop/dvd-r-datatresordisc-4-7gb-4x-jewel-box-_d96877.html

mosoj

DVD RW a tak nejdéle jednou za 5 let přepalovat. Pokud ti opravdu hodně záleží na uchování fotek tak archivovat dvakrát.
Doplňuji:
DVD RW proto, protože „vypalovací“ vrstvy jsou odolnější.

lexx

Von i ten externí disk může kleknout a data jsou v háji tak jako tak, CD-R vydrží dost a Vebatim uvádí životnost a trvanlivost, čitelnost 100 let, no tak poživjom to i uvídim…

kalimerokure

Díky moc. Asi je radši zálohuju na ten externí disk nebo na DVD RW.