Avatar uživatele
kalimerokure

Jaké cédečka používat na vypalování fotek?

Používáte při vypalování fotek nějaká speciální cédéčka? Mám strach, abych po 10 letech nezjistil, že mi ho mechanika už nepřečte. Díky moc.

Zajímavá 0 před 3265 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

cd/dvd médium.....

Než vypalovat ,tak bych raději fotky uložil na externí disk.
Pokud chcete pálit,čtěte prosím tady:
http://magazin­.stahuj.centrum­.cz/navod-vypalovani-pro-zacatecniky/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bedy

Fotky raději zálohujte na více míst – třeba na CD/DVD (kvalita je vesměs stejná, dřív byl špičkou Verbatim, ale od doby, co to dělají v Indii tak je to takový standard), ale doporučuju zvážit koupi externího disku nebo založením účtu na Microsoft OneDrive nebo jiném cloudovém úložišti. Na OneDrive se vejde 15GB dat, za příplatek nebo využíváním služeb Microsoftu se dá kapacita zvětšit.

Já zálohuji nejcennější věci na 3× – DVD, externí disk a právě ten OneDrive.com. A pak samozřejmě v počítači.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Známý archivoval na média Kodak se zlatou vrstvou. Ty už pak nemohl sehnat a pak se o totéž zajímal jiný kolega a našli jsme nějaká media značky DataTresorDisc, avšak patrně pouze DVD – CD nikoliv, s keramickou vrstvou. Také Verbatim nabízí řadu Archival Grade, ale nepíše k ní technické podrobnosti, jen že je určena pro dlouhodobou archivaci.

Zdroj: http://www.sof­tcom.cz/eshop/dvd-r-datatresordisc-4-7gb-4x-jewel-box-_d96877.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

DVD RW a tak nejdéle jednou za 5 let přepalovat. Pokud ti opravdu hodně záleží na uchování fotek tak archivovat dvakrát.
Doplňuji:
DVD RW proto, protože „vypalovací“ vrstvy jsou odolnější.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Von i ten externí disk může kleknout a data jsou v háji tak jako tak, CD-R vydrží dost a Vebatim uvádí životnost a trvanlivost, čitelnost 100 let, no tak poživjom to i uvídim…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kalimerokure

Díky moc. Asi je radši zálohuju na ten externí disk nebo na DVD RW.

před 3264 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika