jugurtik

Jaké čaje máte nejraději? A které jsou podle vás nejzdravější?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já čaj piju tak jednou za týden a také mám nejraději bylinkové, třeba heřmánek, ale vypiju i jiný, nesladím je.

Další odpovědi
Drap

Nejraději mám bylinkové a nejzdravější jsou asi také bykinkové

petra15

Já piju nejcasteji koprivový a himalájský. Ten koprivový obsahuje jeste „sladké drevo“ a má tedy uz prírodní sladkost. Ten himalájský je bylinnou smesí tamní flóry a pije se rovnez neslazený – uz jen jeho príprava krásne provoní celý byt. Ale i klasický(fer­mentovaný) cerný caj je zdravý, pokud se ale nechá delsí dobu louhovat – tak 5 minut minimálne a klidne i dále nechat a nevyndavat.

Akzeret

Nejzdravější jsou bez debaty bylinky, ale nesmí se to přehnat, protože pak mohou naopak uškodit.
Nejraději mám čaj malinový ♥, bylinky do sebe nasoukám jen v nejnutnějším případě. Když vím, že mi to pomůže. Před chvíli jsem do sebe nalila medvědici na ledviny a teda… nic moc, ale pomáhá to :)

Dnes celý den piji Indický sypaný bílý Rohini Silver Needles.

marci1

Zelený, heřmánkový, rooibos, kopřivový, meduňkový, šalvějový. Třeba kopřivový detoxikuje tělo od škodlivých látek.

RyuzakiKate

Jak už bylo řečeno, bezpochyby bylinkové, ale musí být samozřejmě správně namíchané..
Já miluju pu-erh.. už je to snad skoro úchylka, strašně mi voní a nejradši bych ty lístečky i snědla.. většinou mám denně 3 nálevy. Jinak nedávno jsem ochutnala matchu – hodně zajímavá chuť.. Pak jasmínový, gunpowder, pai mu tan, rooibos, masalu (to je už ale spíš taková pochutina), maté bych se taky ráda věnovala.. mňo, jsem velký degustátor a nadšenec do nových chutí :))

kesim

Nejradši mám černý a bylinkové (meduňka, máta,.....). Nejzdravější jsou bylinkové a matcha čaj.

lota

Mám nejraději asi zelený, přijde mi i nezdravější.:-) Ale nepohrdnu ani bylinkovým, dobrým ovocným, černé nemusím…

Mc Merkurion

ad petra15: naprosto souhlasím s poslední větou"…a nevyndavat" (myslím čaj)

petra15

moje rada je vzdy „univerzálne pouzitelná“…:-):D
a tak to hned muzes s prítelkyní vyzkouset--- ten caj samozrejme:-):D

gagaga

ja mam nejradsi odtucnovaci caj..a k nemu 3 dortiky :)

  • iv-