Elisa24

Jaké bylo státní zřízení ve Francii 1799 – 1804, když byl Napoleon konzulem?

Děkuji

Odpovědi
kusi

Učebnice dějepisu pro 8. ročník Prodos dí:
Direktoriu se nedařilo, Napoleon se vrátil do Paříže a roku 1799 umožnil provést státní převrat, direktorium bylo rozpuštěno a ustavil se konzulát. Napoleon se stal prvním konzulem…z občana konzula se postupně stával všemocný diktátor. Ve Francii se mluvilo o konci revoluce…dal se jmenovat doživotním konzulem a posílil svoje pravomoci na úkor sněmoven. Konečně roku 1804 po starém římském vzoru zlikvidoval už jen formálně zachovávanou republiku a sám sebe korunoval císařem Francouzů (vznik císařství).

Tedy Francie byla v té době stále republikou.

( Čili konzulát nebude státní zřízení, v pořádku je vyjádření „konzulát za republiky“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%98%C3­%ADmsk%C3%BD_kon­zul )