VampGirl

Jaké bylo postavení homosexuálů během 2. sv. války?

Před dvěma dny jsem byla se školou na poznávacím zájezdu v Polsku a navštívili jsme také Osvětim. Když jsem procházela expozice, zaujalo mě označení vězňů pomocí barevných trojúhelníků. Všimla jsem si, že pro homosexuály existovalo speciální označení růžovým trojúhelníkem. Docela mě to překvapilo. Jaké bylo vůbec postavení této menšiny během války?

Nejlepší odpověď
annas

Zajímavý článek (je dost dlouhý) nejen o homosexualitě za 2. světové války si můžete přečíst na:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:lGVxOX1hKBsJ:­homosexualita­.webnode.cz/new­s/jak-jse-to-s-nami-vyvyjelo-/+Jak%C3%A9+b­ylo+postaven%C3%AD+ho­mosexu%C3%A1l%C5­%AF+b%C4%9Bhem+2­.+sv.+v%C3%A1lky­%3F&cd=2&hl=cs&ct=clnk&g­l=cz

Další odpovědi
fofbal

Nacistická ideologie potírala homosexualitu jako zvrácenost a tak se k ní chovala, velice špatné.