jirka F

Jaké by to mělo následky, kdyby došlo k rychlému přepólení pólů (těch, které jsou na Arktidě a Antarkitě)?

K takové situaci samozřejmě nikdy nemůže dojít ale jenom mě to tak napadlo co by se začalo dít se světem kdyby se hodně rychle přepólili póli

Nejlepší odpověď
Agneta

Takže spíš se zeptej, co by se stalo, kdyby se obrátil „Golfský proud“ – a to se už několikrát stalo. Stát se to může dost rychle – např. během dvaceti let. Myslím, že by začala (jen v Evropě) doba ledová:D

Jinak nevím, jak tvoji nesmyslnou otázku zodpovědět:D

Další odpovědi
gecco

…„nemůže dojít“…??
😉

Ale může – a občas k tomu dochází… Pokud tedy myslíš magnetické póly a nikoli póly geografické…
😉

Co se stane při přepólování magnetického pole Země?
Přesně to nikdo neví (zatím to lidstvo nemělo možnost pozorovat), ale odhadováno je, že dojde ke kolísání intenzity pole a tím i k větší expozici Země elmg. zářením, před kterým běžně magnetické pole Zemi chrání.