Jaké by šlo udělat technické opatření, aby řidiči nemohli přehlédnout dopravní značení ?

Nejlepší odpověď
kapka

Každá značka by vysílala přes družici signál, který by rozluštilo specielní zařízení v autě, příjemný hlas /možno nastavit, zda ženský či mužský, či herec Liška/ by nám oznámil, že se máme maximálně soustředit, neb se blíží značka zákaz vjezdu, která znamená, že nesmíme do té ulice vjet. To vysvětlení značky je zvlášť důležité, pro ty co se v nich moc nevyznají.
Pokud bych tam stejně vjela, tak by to začalo strašně pískat, cukat pásama a Liška by mě seřval. Pokud bych dál pokračovala v jízdě, zařízení na značce by rozpoznalo mou SPZ a okamžitě informovalo policii, ti by byli na místě během chvilky.
Konec je trochu scifi, ale jinak dobrý, ne? Ne že mi vyfouknete někdo tady patent! 😁

Další odpovědi
Drap

U každé značky postavit policajta, určitě by nepřehlédli

redy

Technické to zrovna nevím ale stačilo by prořezat někde stromy aby byli ty značky vidět.

Rocker

Pro kapku-někde je pohromadě tolik značek,že by to přístroj asi nestihal.A kdo se moc nevyzná ve značkách,nemá na silnici co dělat.Ale jinak nápad skvělej:-)

baghira

Žádné – u nás je na jedné křižovatce z vedlejší ulice výstraha, červený asfalt, příčné pruhy, vyfrézované pruhy, stopka na značce i na silnici, a stejně tam čas od času někdo vlítne. Lidský faktor odstraníš jenom když odstraníš lidi.