jake budou sankce za zadrzeny RP

chtel bych se zeptat.v roce 2007 mi byl odebran rp ale jelikoz jsem v te dobe byl mimo republiku tak jsem si nevyzvedl oznameni a ani neodevzdal rp.letos v lednu mne kontrolovala hlidka PCR a rp mi byl odebran. co mne ted vlastne ceka??? diky

Nejlepší odpověď
standa

1. ta lepší varianta

  1. určitě obdržíte další obsílku od obce nebo soudu (podle toho z jakého důvodu jste v r. 2007 pozbyl řidičské oprávnění), kde vás pozvou minimálně na podání vysvětlení…
  2. ze všeho nejdřív budete muset vyvrátit domněnku o účinném uložení písemnosti (kterou vám obecní úřad(soud) v r.2007 oznamoval, že máte odevzdat ŘP), založenou § 46 odst. 6 občanského soudního řádu *)
  3. pokud se prokáže tzv. ´neúčinné uložení´, tak máte problém ´jen´ se správním řízením, které bude řešit důvody pro které jste pozbyl řidičské oprávnění (pokuta, zákaz řízení)

2. ta horší varianta

  1. neprokážete neúčinnost uložení obsílky, která vám byla v r.2007 zaslána a tím pádem bylo pravomocné usnesení o důvodech odebrání řidičského oprávnění
  2. to, že jste dál jezdil (a je úplně jedno, že jste to nevěděl), pak bude znamenat, že jste se dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí…, a to už je problém

Nepochybně vám pak bude hrozit zákaz řízení na dobu 2 roky a více. Nejspíš dostanete podmínku, v lepším případě pak velmi mastnou pokutu…

*) problematika doručovaní je dost složitá a nelze na tomto místě popsat všechny možné eventuality

Další odpovědi
cukrar

Stando, 1*