Zepple

Jaké bude nápájení počítačů v budoucnosti?

Budeme ty super výkonné stroje klasicky připojovat do zásuvky? A jak vůbec budou počítače v budoucnosti vypadat? Budou to takové bedny jako dnes?
Zajímá mě i váš názor, nápad :) Nemusí to ani být nic 100% ověřeného (no, co se týka budoucnosti není sice asi stejně nic 100% ;))
Za vaše nápady a názory vědců moc děkuju :) Píšu sci-fi povídku a potřebuji inspiraci. :D

Nejlepší odpověď
Kurt

Podla mna sa budu pripajat do zasuvky dovtedy, kym nevymyslime lepsi sposob prenosu El. energie.

Ale keby som pisal sci-fi poviedku, tak by som asi vymyslel napajanie z tepla, ktore vyzaruje ludske telo (na napajanie notebooku by to bohato stacilo aj pri 50% ucinnosti premeny tepla na el. energiu),

alebo vyuzivat nejako energiu bleskov (kazdu sekundu vraj na Zemi udrie asi 1 000 bleskov) v nejakych zbernych elektrarnach, ktore by boli upravene tak, aby s velkou pravdepodobnostou pritahovali blesky (takato energia takisto nasobne prevysuje nase momentalne energeticke poziadavky),

alebo keby som chcel uplne fantazirovat, tak by som vymyslel nejaku premenu psychickej energie na elektricku (napr. stovky geneticky upravenych ‚psychic‘ ludi, ktori by mali schopnost sustredenim transformovat svoju psychicku energiu na elektricku). :)

Další odpovědi
Mili @

Budou fungovat, jako některé kalkulačky už dnes, na světlo – na slunce.....
budou buďto malé, jako např. hodinky nebo jako FB…