Pokročilý

jaké boty koupit na náročnější turistiku ? Goretex? nebo jiné?

poradí někdo jaké boty koupit na turistiku po ČR ? asi střední třída ?
Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Hlavně správnou velikost! Před časem mě pobavil inzerát v jednom německém inzertním časopisu, kde byla fotka značkové trekingové boty a tento text: Prodám boty zn.XXX, nachozeno pouze 9km. zn. zu klein (malé) ! Tak asi tak...

Další odpovědi:

Zlatý

Goratex je provedení boty jako takové - laicky řečeno nepromokavost boty (do určité míry) a provzdušnost, aby nohy mohly "dýchat".
Takže na turistiku bych bral boty s kvalitní protismykovou podrážkou, mohla by mít nějaké odpružení paty pro došlap a odolnost proti vodě. A asi kotníkové, holeňové budou těžké. Podíval bych se po váze a taky jak často boty budu používat a jak se musí udržovat aby plnily svoje poslání.
Boty bych vybíral v kvalitním kamenném obchodě, nejlépe zaměřením na turistiku apod. Ne přes internet.
Ve střední třídě je výběr velký, záleží na vkusu.

Stříbrný

na zimu, na léto?
doporučuji tuto značku http://www.mammut.cz/…

byl tam kdysi i model "Reptilia" ale ted už není, nevím proč...měl sem je, a lepší boty (letní) nenajdeš - noha suchá - žádný pot - bota dýchá a je nepromokavá....koupil sem je na slovensku za 100 euro a chtělo by to bud pohledat nebo od stejné firmy zkusit něco jiného - zklamání bych se u této značky nebál...

Zlatý

Já mám dobrou zkušenost s botami i oblečením značky Columbia, je to sice dražší, ale zatím se mi žádné boty nerozpadly. Doporučuji kupovat ve slevě. Já jsem si dnes koupila sněhule Columbia zlevněné ze 2000 na 960, jsou do -32°C.

http://www.columbia-outdoorhou se.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.