vopice

Jaké barvy musím smíchat, aby vznikla krémová?

Jaké barvy musím smíchat, aby vznikla krémová? Potřebuji světlejší odstín.

Nejlepší odpověď
annas

Béžová barva není barvou spektrální Je to neutrální barva, která vzniká smícháním jiných barev, nejčastěji hnědé s bílou – tmavší odstín, bílé s hnědou – světlejší odstín (tak bych to udělala já) a dále s množstvím doplňujících barev (říká odborník). Její odstín a teplota závisí na barvách, ze kterých je namíchána. Béžová může mít proto mnoho nejrůznějších odstínů, například do žluta, do okru, ale i do červena, do modra, do fialova, a dokonce do zelena a do šeda! Teplota béžové barvy se mění v závislosti na příměsích a může být tedy teplá i studená.

Zdroj: http://www.az-podlahy.cz/clan­ky/interier/in­terier1.htm

Další odpovědi
Jahoda

Já bych smíchala bílou s troškou hnědé.