Karciska

Jaké aspekty ruské země dělají jakýkoliv útok ze západu tak složitým?

Nejlepší odpověď
mosoj

Kohut57
Dovolil jsi si dost, ale máš mou 100 % podporu a souhlas.
K tomu přičti ještě surovinovou základnu , kterou chtěl získat Hitler.
Doplňuji:
Hansi oni ti Rusové jsou trochu prozíravější a to co se u nich vyvinulo za SSSR nezbořili jako my ale pokračují a navazují na to. Takže když se mluví o sovětské technologii každý soudný člověk ví o čem se mluví. Letadla, rakety a s tím spojená kosmická technika byla u nich vždy!! na špičkové světově nejlepší úrovní. Nakonec to potvrzuje jejich odstoupení od vývoje raketoplánu. Že to bylo správné rozhodnutí, dnes snad nechceš popírat. Jedině kde předběhli Rusko byl výlet na měsíc, ale i tady jim raketu postavil Němec Werner Von Braun. Jak to bylo s lety na měsíc je stejně dodnes záhadou a je otázka zda to nebylo podobné jako s tím raketoplánem nebo ještě jinak. Od Rusů to byly obdivuhodné výkony ( a ty trvají) když si uvědomíme jak měli z války zničený průmysl a ekonomiku. Díky ideologii se zpozdili ve vývoji počítačů, což však záhy na vědeckém a vojenském poli dohnali. Z hlediská bojové morálky je v boji mnohem platnější pořádný chlap než technikou rozmazlený voják. To zatím stále platí. To je třeba také do té strategie napadení započítat.

Další odpovědi
Kohut57

Absolutně bezkonkurenční a špičková schopnost obrany i útoku. Nejen pozemskými , ale zejména vesmírnými prostory a prostředky.
Doplňuji:
Sovětští vědci měli za úkol ne ovládnutí Země, ale vesmírných prostor a vyvinout takové technologie , které to umožní. Rusko v tomto pokračuje scela bez konkurence kohokoliv na Zemi. Jejich náskok v tomto byl, je a bude tak veliký, jak jenom oni sami dovolí. Ostatním nepomůže ani sebelepší špionáž, neb nemají kapacity, které mají Rusové. Budoucnost Země je závislá na jejich osvícenosti a chutě s kýmkoliv spolupracovat. Neskuteně velké investice materiální či lidské si nikdo jiný nemůže dovolit. V těchto technologiích jsou řádově napřed a stále se vzdalují ostatnímu světu. Dokonalost utajení mají též jedinečnou.

anonym

To Kohut57
Docela hezký PR článek, ale buď konkrétní. Vyjmenuj, kde jsou Rusové (už dávno ne sověti) napřed. A tu ochranu proti špionáži by jsi měl také trochu rozvést. Říká ti třeba něco jméno Mitrochin?
Doplňuji:
Mosoji:
„Takže když se mluví o sovětské technologii každý soudný člověk ví o čem se mluví.“
Naprosto souhlasím, většina sovětské technologie pracuje na principu – náda pobúchať

„Nakonec to potvrzuje jejich odstoupení od vývoje raketoplánu.“
Prostě ho nedokázali udělat. Ten jeden Buran byl jenom na ukázku.

„ale i tady jim raketu postavil Němec Werner Von Braun“
zatímco Rusové vůbec neodvezli z Německa stovky raketových odborníků

"jak to bylo s lety na měsíc je stejně dodnes záhadou "
jenom pro momentálně zaostalé

"když si uvědomíme jak měli z války zničený průmysl a ekonomiku. "
proto asi vykradli německé továrny a odvezli všechno zařízení

„Díky ideologii se zpozdili ve vývoji počítačů, což však záhy na vědeckém a vojenském poli dohnali.“
Díky špionáži, jinak by neměli nárok. (Cambridžská pětka).

„Z hlediská bojové morálky je v boji mnohem platnější pořádný chlap“
Samozřejmě, pokud několik dní nejí, před útokem dostane 200g vodky a za ním stojí NKVD.