Me andmy Ego

Jaké anglické zájmeno zvolit, když neznám pohlaví?

Jak napíšu „Pacient si sundá boty a lehne si na záda“? A patient takes his/its/their shoes off and lies down on his/its/their back.
Vím, že se to dá nahradit množným číslem, ale ne vždy je to možné.

Nejlepší odpověď
quentos

Aleshe musím poopravit, zde se dá použít i their. Jde sice jen o jednoho pacienta, nicméně their je dnešní módní kompromis právě pro situace, kdy neznám pohlaví.
Další populární varianty jsou „he or she“, přivlastňovací zájmeno pak „his or her“, „(s)he“ (s přivlastňovacím zájmenem „his/her“) nebo „s/he“.

Další odpovědi
Alesh

Tak podle zadání bych viděl, že máš pouze vybírat z možností his/its/their. Z těchto možností lze použít pouze a jen his, neboť pacient je životný a v jednotném čísle. Its je pro neživotný rod, their pro množné číslo.

motlajs

Když se nedá rozlišit, nebo nechci rozlišit tak

THEIR

A sám někdý píšu (S)HE, his/her a nápodobně v řeči pro ty, o kterých vím, že THEIR je může zmást, protože jejich angličtina je začátečnická.