stana73

Jaké a jakým způsobem vaříte knedlíky?

Nejlepší odpověď
iceT

Kynuté jako přílohu si raději koupím,ale vařím bramborové s ovocem.Uplácám těsto,rozválím,roz­dělím ovoce,sbalím do kuličky a dám do vařící vody.Až vyplavou tak je vyndám.
Kynutý knedlík jsem doma nedělala spoustu let,na ty si moc netroufám,ale můj chlap je umí a vaří je v páře.Sice nevypadají jako knedlíky,ale jako bochánky,ale jsou jedlé a dobré.

Další odpovědi
dědapetr

Manželka dělá hrnkové houskové knedlíky a ty se vaří ve vodě porcelánových hrníčcích čvrtlitrových.

pohoda

POZOR – návod na jednoduchý a rychlý houskový knedlíky:
potřebujete:
2,5 rohlíku (nakrájet na kostičky)
1 hrneček hrubé mouky
1 hrneček mléka
2 vajíčka (žloutky zvlášť, z bílků ušlehat sníh)

do nějaké misky:
mouku, 1/2 lžičky soli, žloutky, mléko -
zamíchat a poté přidat rohlíky a sníh – opět zamíchat

směs dáte do olejem vymazané umělohmotné misky která je určena pro mikrovlné trouby (průměr asi 23 cm, výška kolem 6 cm) přikryjete víkem ve kterém necháte otevřené větrací otvory.

Misku poté dáte do mikrovlnky na plný výkon na 11,5 minuty a hotovo. Knedlík sice nemá tvar klasický, je to kruh, který nakrájíte na plátky. Chuťově vynikající, nádobí minimum a hotový za 20 minut!!!

FOG

V mikrovlnce. Doba vyroby cca 15 minut.
Do misky nakrajime 1,5 vcerejsiho rohliku na kosticky,prisypeme 1,5 ctvrtl. hrnku hrube mouky,2 zloutky a 0,5 lzicky soli,pulku prasku do peciva a zalijeme 1,5 ctvrtl.hrnkem mleka.
Pak uslehame 2 bilky a vmichame do uvedene hmoty.
Vezmeme nejakou formu,ktera da knedlikum tvar – babovkova,srnci hrbet apod.
Musi byt z varneho skla,keramiky apod. ne kovova.Vytreme maslem a vysypeme hrubou moukou a presyneme do ni testo a dame „vlnit“ do mikrovlnky.
Pri vykonu 750W nechte 8 minut a pak pockejte cca 1–2 minuty,az se testo uklidni.
Pak jen vyklopit na talir a narezat nozem,ten se zoubky je asi nejlepsi.
Dobrou chut.