Jaké a čí vědecké postupy byli vyvráceny?

Nejlepší odpověď
manon

Třeba výroba zlata alchymisty. Akorát ta zase tak moc vědecká stejně nebyla :)
Doplňuji:
Louis Pasteur: Vyvrátil Liebigovu teorii o chemické podstatě kvašení bez účasti mikroorganismů. Prokázal, že kvašení je životní projev mikroorganismů, že různé mikroorganismy způsobují různé typy kvašení, a vypracoval metodu tepelné sterilizace, která brání nežádoucímu kvašení potravin – tzv. pasterizace.
Zdroj: http://www.ma­ximaljozka.es­tranky.cz/clan­ky/dejepis/

Další odpovědi
M.

Je toho dost, nemyslíš? Google.