Kins101

Jake 3D brýle?

Hledám 3D brýle. Ale ne červeno-modre ty mam a jsou nekvalitní a obraz je špatny. Našel jsem tyto http://3d-bryle.heureka.cz/lg-ag-f310dp/specifi­kace/#section . Stačí tyto brýle pro zobrazení 3D her na PC. Skoušel jsem červeno-modre ale obraz byl dvojity a nekvalitní (dal jsem to vyskoušet i jiným a řekli to stejne). A tak hledám nějake funkční, levne ale dobře zobrazujíci 3D brýle.
Doplňuji:
Ja mám monitor http://lcd-monitory.heure­ka.cz/samsung-s23a550h/ a 3d grafickou kartu nvidia. A to jak jsou ty dvojbarevné brýle tak to jsem si už nastavil ale při větší hloubce 3d se obraz zdvojí a proto hledam nějake učinější brýle.

Odpovědi
suaeda

K TV Samsung (s 3d) jsem vyzkoušel tyto brýle:
http://www.da­tart.cz/katalog/-3D-bryle-SAMSUNG-SSG-3050-3D-bryle-bateriove-pro-modely-TV-2011.html?gclid=­CO76_OnDzrECFUr­P3wodylkAkg
Klasické televizní vysílání nic moc. Nahraný film ve 3d (pokud není zapnutý 3d efekt tak je na obrazovce rozdělený dvojitý obraz) tak po zapnutí to byl parádní obraz. Pak jsme s kolegou z práce dále zkoušeli hry z PlayStationu a oba jsme byli překvapeni jak se hra změnila k nepoznání – k lepšímu.

Hohny

Nevím jakým způsobem převádíte hry do 3D, ale musíte vždy řešit technologii 3D zobrazení. Klasické brýle s různě barevnými filtry nepotřebují žádnou technologii, stačí mít příslušný film nebo fotku v technologii anaglyph, což je 2× různě barevný obraz vedle sebe a do každého oka jde jeden, díky filtru ve stejné barvě, takže se na to můžete podívat kdekoliv na jakékoliv televizy. Ale ty vaše polarizační používají úplně jinou novou technologii a je pro ně potřeba mít 3D televizy nebo v PC grafickou kartu s převodem do 3D a 3D monitorem a tyto brýle se většinou dělají přímo pro určité zařízení.

Rohlik

Neexistují univerzální 3D brýle. Jsou 3 technologie zobrazení 3D obrazu.
1.) To co zmiňuje Hohny
2.) Aktivní brýle
3.) Pasivní brýle
Firma LG třeba používá pasivní technologii, takže aktivní brýle nebudou vůbec fungovat. Samsung zase používá aktivní 3D brýle.
Je potřeba mít 3D monitor a 3D grafickou kartu, pokuď chceš hrát hry ve 3D na PC. A podle toho jaký monitor to bude, tak teprve můžeš rozmýšlet nad typem brýlí.