Jaká zrcadlovka je optimální?

Zatím používám Canon EOS 700D a jsem s ním spokojen.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Nikon D5200

Fotografování se zrcadlovkou o tělu nějak moc není... Hlavní jsou objektivy ;-) Takže porovnáváš něco, co není třeba porovnávat...

Označil jsem první bezdůvodně, protože bez označení to nešlo... Ono co by jsi taky chtěl, když porovnáváš fotoaparáty s cenové relace 10-20 tisíc a profesionální zboží s cenou 50 - 100 tisíc...

Pokročilý

Nikon D800

Pepo Pepo o tělu to moc není? :-) Tak to jsi mě dnes krásně pobavil. Proč rozepisuješ cenu foťáků když o těle to není :-)

Stříbrný

Nikon D7100

Označil jsem zcela náhodně. Anketa je nesmyslná. K čemu "Optimální" má ten foťák být? Reportáž, portrét, produktové foto, jen tak pro zábavu?

Bronzový

Canon EOS 700D

Bronzový

Canon EOS 5D Mark III

Doporučuju určitě si pořídit jiné tělo se zachováním stejného bajonetu na starší objektivy...
Určitě bych ale nejdříve prozkoumal proč chci nový a zda to má vůbec smysl.
Dnešní nové zrcadlofky mají spoustu dobrých vlastností..ale čím to krmit, když pořádný objektiv dneska není pod 20tis.?
Abych odpověděl na tvou otázku...značka Canon je dosti dobrá značka a i starší modely se často kresbou čipu vyrovnají levnějším novinkám...rozuměj že 12Mpix čip se špatnou kresbou je jako dobrá 8Mpix...dále ty objektivy...na Canon je velmi vhodný EF 50mm f/1,8..velmi levný a výborný i do horších světelných podmínek...ovšem má pevné ohnisko (avšak žádnou soudkovitost...když vyfotíš rovnou tyč...zůstane rovná i na fotce).
Ostatně já fotím ještě ze starším bráškou tvého foťáku a nemůžu si ho vynachválit, sic schází Mpixely, ale k čemu jsou, když nefotíš na ISO100 s perfektním objektivem a jakýkoli výřez 1x1cm nemá ani význam dělat...abych to srovnal 1:1... 8 Mpix můžeš vytisknou až 56x42cm fotku.

Zdroj: http://www.milujemefotografii. cz/jake-rozliseni-je-nutne-pro -tisk

Pokročilý

Canon EOS 6D

Diskuze k otázce

Zlatý

mosoj

Spíš napiš jaké používáš objektivy. Takto je to jako by jsi chtěl porovnávat auta bez motoru !!!

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.