Avatar uživatele
Pan Čenda

Jaká znáte významná díla z české prózy?

Dobrý den, potřeboval bych znát významná díla české prózy z roku 1890–1914. A čím jsou významná děkuji..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ptáč před 3369 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Na to, která díla jsou významná, je několik pohledů. Na otázku se nedá konkrétně odpovědět, protože spisovatelé se v 19. století zařazovali do období podle uměleckých směrů. Jejich tvorba samozřejmě zasáhla i začáte 20. století.

Takže jediná možnost vybrat si díla od těch autorů, které probíráte ve škole. Nejlepší řešení – přečíst si je.

Váš časový údaj se týká tvroby tzv. České moderny, převažovala poezie, takže prozaických děl není mnoho. Jinak v psaní pokračují i počátkem 20. století prozaikové, kteří se řadí do literatury 80. a 90. let. 19. st.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ptáč

Z tohoto období je próza bezvýznamná. Řekněte jim to, že jsem o tom rozhodl. Jediné jsou od Erbena. Jinak nic.
Doplňuji:
Ať se lidé ptají, ne? Nebo budeme rozlišovat, kdo je student, či občan? Vždyť mě to také zajímá. Tak jaké otázky sem mám házet? Mír.

Upravil/a: ptáč

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Mno, a co kdybys tak trošku studoval – a nesnažil se jen trapně opisovat???

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Sááákra – já chtěl Frankemu odpovědět – a jeho příspěvek už tu není…
😉
Pane Franke,
neobviňuju Pana Čendu, že je špatný student – ale že namísto studia hodlá opisovat.
Víte – i literatura má ´nečo do sebe´ – pokud člověk čte, získává, mimojiné, i schopnost se v daném jazyku vyjadřovat – a soudím, omluvte mou jasnozřivost, že i vám by se nějaká ta četba ´hodila´ – vaše vyjadřovací schopnost je nevalná.
😉
Ale OK – ten odkaz na Wiki sice není zcela pokrývající dotaz, na druhou stranu tazatele (možná) donutí si i něco přečíst. Domnívám se ale, že učitel/ka mu navrhnul i lepší studijní prameny.

před 3369 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

franke – co kdybyste Vy přestal moralizovat? Od toho Vy tu taky nejste.
Na rozdíl od Vás jsme tu s geccem už nějaký pátek (přesněji už nějaký ten rok) a do tazatelů za tu dobu vidíme jak do hubené kozy. Už dokážeme bezpečně rozpoznat líné studenty, kteří přišli na to, že je jednodušší plácnout otázku sem, než odpověď sám aktivně hledat.
Jinak přijde mi nemístné dělat chytrého a moralizovat a pak napsat „české proza“ :{D>

před 3369 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉

před 3369 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

Tak někdo starší musí rozhodovat o tom, na co se ptát, aby to nebylo něco o něčem.

před 3369 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek