andyana

Jaká značka auta je nejstarší???

Ale myslím tím tu, která se používá dodnes

Nejlepší odpověď
annas

V anglickém zdroji je 6 nejstarších značek, které jsou starší než 100 let

http://mental­floss.com/arti­cle/49693/6-car-companies-you-might-not-realize-are-100-years-old

Karl Benz založil firmu, Mercedes-Benz v roce 1883, svůj první automobil prodal v roce 1886

  1. Opel – 1899 – dodnes, ale s modely např. . Opel Astra, Corsa atd.
  2. Fiat – 1899 – dodnes – např. Fiat 500X
  3. Tatra – 1897 – dodnes – nákladní automobily např. pro hasiče
  4. 1897 – Peugeot – 1891 – prototyp – výroba dodnes
  5. 1898 – Renault – dodnes – např. Renault Twingo
  6. 1913 – . Aston Martin .

Další odpovědi
gecco

Benz & Cie., ze které později (spojením s firmou Daimler Motoren Gesellschaft) vznikla značka Daimler-Benz AG (vozy Mercedes Benz).
😉
Doplňuji:
Pokud jde o značku, která ´nezměnila´ jméno, mohl by tou nejstarší být Peugeot…
😉