Lgee

Jaká/která země je nejmocnější?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
led

Jiné

Vatikán
Ovláda viac než zemí než USA a Rusko. Moc, nie je len otázka vyspelej techniky, ale aj mysle a ekonomiky

Další odpovědi
Pixma

Jiné

V čem nejmocnější?
V zabíjení USA, v pití vodky Rusko, pití piva Česko, ve vyrábění zmetků Čína, v jaderných zbraní se dá považovat KLDR. …

Nuk nuk

Jiné

Ono je to relativní i za předpokladu, že máte na mysli jen politickou a/nebo ekonomickou moc. Jsou země, tkzv. velmoci, které ji mají obrovskou. Už několik desetiletí se o největší vliv přetahují USA a Rusko, jejich prvenství se ale mění. Záleží na mnoha okolnostech.
Donedávna USA jednoznačně vedly, ovšem zdá se, že vliv Ruska je v současnosti výrazně větší. Důvodem je fakt, že Obama není oproti Putinovi tak dobrý stratég, navíc jeho mandát v USA končí a rozhoduje se, kdo bude dalším americkým prezidentem, a v neposlední řadě, současné největší války probíhají v oblastech, které kdysi patřily spíše pod sféru sovětského vlivu.

Ovšem jsou tu země, méně nápadné, ale poměrně bohaté nebo disponující něčím, na čem zavisí i existence EU a dvou výše zmíněných velmocí, a ty mohou do značné míry ovlivňovat konkurenci mezi Ruskem, USA a dalšími. Jsou to především bohaté země v Perském zálivu, ale třeba i Čína.

martinek10

USA

B-25 Mitchel

Jiné