Nic Nikdo

Jaká vztlaková síla vzduchu působí na tělo a jak to zjistit?

Dobrý den, jak bych mohla zjistit následující?

Horkovzdušné balóny létají díky existenci nenulové vztlakové síly vzduchu. Tato síla je ale fyziky často zanedbávána, protože je údajně v „lidském měřítku“ příliš malá. Ověřte nebo vyvraťte toto tvrzení experimentálně a změřte, jak velkou vztlakovou silou působí vzduch na vaše tělo.

Vím, že hustota vzduchu je asi 1,2 kg⋅m-3 (na mínus třetí)

Odpovědi
Alesh

Těleso pomořené do kapaliny…

„kapalina“ = vzduch
… pak potřebuješ co dalšího, žákyně?

dubraro

Grrr! To je otázka z učebnice? Kdo je autorem??
Balony nelétají na základě vztlaku, ale VÝTLAKU. Viz Archimédův zákon.
Vztlak je aerodynamická síla, která působí na pohybující se křídlo. Na základě vztlaku létají letadla těžší vzduchu.

Abys spočítala příklad, musíš znát objem lidského těla. Takový objem vzduchu je tělem vytlačen a o hmotnost tohoto vzduchu je tělo nadnášeno. Pomůcka: hustota lidského těla je zhruba rovna hustotě vody.