Lorelai

Jaká VŠ se hodí k maturitě z němčiny a zeměpisu?

Ještě mám na semináře nějaký čas se rozmyslet, ale zatím mě zaujaly tyto dva. Napadá vás nějaká VŠ kam bych pak mohla jít, abych svoje znalosti uplatnila?
Díky

Odpovědi
da ny

Zvláštní otázka 🙂
Důležité je jakou máte představu o budoucím povolání. Na některé VŠ se dostanete bez přijímacích zkoušek a tam, kde se dělají v nich musíte obstát/připravit se.
Je přece naprasto lhostejné, z jakých předmětů odmaturujete.
Pokud se pustíte do studia těchto 2 předmětů na Pedagogické fakultě – najdou uplatnění. Na každé jiné VŠ s těmito předměty nevystačéte.
Moderní je studium různých oborů v diplomacii, kde se uplatní zeměpis i jazykové znalosti – několik cizích jazyků, stejně tak musíte bravurně zvládat na většině škol alespoň v 1, semestru matematiku.
Na archeologii v Plzni vzali letos téměř každého přihlášeného studenta…
Důležité je se na studiích „udržet“ a zda Vás studium „chytne“. Změna a příprava na jinou VŠ je vždy možná 🙂.