Jaká událost se stala 22.2.1977 a jak byla vyřešena? Jsou někde informace?

Jaká nehoda se stala, víte? Jsou někde informace podrobnější?

Většina obyvatel v bývalém Československu se o nehodě nedozvěděla, resp. většina obyvatel neměla ani tušení o samotné existenci jaderné elektrárny EBO A1. Skutečný rozsah nehody nebyl zveřejněn a ani v současné době prakticky neexistují veřejně dostupné detailní informace o příčinách, průběhu a důsledcích této havárie.

Mělo to nějaký dopad na lidi? Třeba v souvislosti s tím, že zítra je středa?

Nejlepší odpověď
rynek878

Havárie elektrárny Jaslovské Bohunice A-1 byla nejzávažnější nehodou jaderné elektrárny v bývalém Československu. 22. února 1977 došlo v elektrárně A-1 v jaderných elektrárnách Jaslovské Bohunice k vážné jaderné nehodě. Tato nehoda se odehrála při zavážení čerstvého paliva za provozu reaktoru a byla vyhodnocena stupněm 4 na stupnici INES. V průběhu havárie došlo k poškození jaderného paliva, jeho korozi a úniku CO2 do prostoru elektrárny.

zdravím Miroslavste

Doplňuji:
ten vždy připomínal středu,ale mohu se mýlit

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hav%C3%A1­rie_elektr%C3%A1rny_­Jaslovsk%C3%A9_Bo­hunice_A-1

Další odpovědi
panenka

byla to havárie v jaslovských bohunicích-jaderné elektrárně.
rynku jak jste poznal že je to Miroslav já to vůbec nepoznala?
Doplňuji:
tak to jste dobrý fakt mě by toto nenapadlo 🙂

anonym

Vůbec nic takového neslyšela a na středu se moc těším!

FOG

Na stredu mel asi spise vliv az „Cernobyl“