zjentek

Jaká to pohnutka vede lidi k tomu, aby bez skrupulí zbaštili třeba srnu a bažanta, zatímco psa nebo krysu jíst nechtěj?

..dokážete osvětlit tu logiku? Koukal jsem tady do historie a všiml jsem si, že tady lidé masu jako takovému dost rozumí ,)
..akorát jsem nevěděl, jestli je to dobrý dát do zvířat, jídla a nebo kultury společnosti

Nejlepší odpověď
anonym

Měl´s to dát do společnosti – jde totiž jen o kulturní předsudky (případně o kulinářskou neschopnost)…
😁
Můžu tě ubezpečit, že většina z lidí, které zmiňuješ, by, v případě hladu, snědla jakékoli zvíře (takže svou roli hraje i bohatství – možnost oněch lidí si vybírat).
😉
A – jen tak na okraj, dodám – jedl jsem i krysu, i psa (a mnoho jiných živočichů) – jsem zvědav… A nemůžu říct, že třeba bažant je lepší, než krysa – nebo srna než pes.
😉

Další odpovědi
badisko

Jde jen o moznost vyberu …Pokud muzu dam si srnu nebo bazanta ..proc bych mel jsit psa nebo krysu …ikdyz celkem casto chodim do cinskeho obcerstveni.. takze nevim mozna uz jsem jedl oboji …
Podivej nejednou na cvicaku resili … ikdyz mame radi psy ..tak kdyby nebylo na vyber …napriklad by jis stroskotal na ostrove a mel sveho psa urcite by jsi ho snedl ..od sveho psa bych cekal totez ..kdyby me trefil slak …a pes zustal zavreny v dome nemel by ho kdo nakrmit …urcite by si pochutnal instinkt prezit je dost silny …
Tobe se to keca… kdyz jsi nikdy nepoznal opravdovy hlad …na 100% by slo tve veganstvi k sipku ..kdyby te nekdo zavrel do mistnosti a nedal to nic jineho nez maso k jidlu ..drive nebo pozdeji by jsi ho snedl a ikdyby to tam dal zivou zver ..tak by jsi ji zabil …otom zadna …:D

Mc Merkurion

jedl jsem vše…
ale mowla,tentokrát s tebou nesouhlasím,„Můžu tě ubezpečit, že většina z lidí, které zmiňuješ, by, v případě hladu, snědla jakékoli zvíře“ > má tam být: …snědla cokoliv a kohokoliv…

zjentek

badisco: máš štěstí, že neexistuje zákon, kterej by upravoval množství přidělovanejch potravin podle charakteru ..to by si si veru vel'a nepojedol

zjentek

jó machánko je vždycky mňamka, zvláště když se pak doprovodí nějakými rozpustilými obrázky:
http://2i.cz/19da0d27­f4
..to je potom mezi všežravci úsměvů a skotačení ,)

zjentek

mowla, mě právě hodně zajímá, jak vzniká ten „předsudek“? Já vím, že ty to nevíš, páč baštíš, co se ti vleze do mordy a projde traktem, aniž by tě to fyzicky zabilo ..hele, jak tak koukám, tak lidi skutečně myslej tak, jak jeděj ,)