Stříbrný

Jaká textilní vlákna znáte?

Jde mi o zvláštnější, exotičtější materiál. Já jsem teď objevila ponožky z 50% bavlny a 50% bambusu. Otázkou by teda taky bylo, jestli má bambus podobný účinek jako len (v létě chladí):D
Mým nejoblíbenějším vláknem je merino, omotané hedvábným vláknem:D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Textilních vláken je celá řada, přes rostlinná, živočišná , kovová a syntetická a spousta jejich vzájemných kombinací. Tyto stránky asi nemají dost velký formát pro jejich vyjmenování. Bambusové vlákno bych spíše přirovnal k bavlně než lnu.
Doplňuji:
Bambus poměrně dobře absorbuje a odvádí vlhkost , Nezáleží jen na materiálu z jakého je vlákno vyrobeno, ale i na způsobu a technologii zpracování

Další odpovědi:

Zlatý

Merino je skvělé... Mám, používám, ´užívám si´...
;-)
Bambus - jak jsem se dočetl, je používán, pokud je nedostatek bavlny - ale pokud mohu soudit podle mých ponožek (bambusových - aspoň podle etikety), je mnohem lepší, než bavlna. Netuším, jestli "v zimě hřeje, v létě chladí" - spíše ne, ale saje a ´smrdí´ ´vo kus míň´...
;-)
Jinak můžeš ještě vyzkoušet sisal (taky dobrý, ale ´kouše´) a konopí...

Stříbrný

no třeba dyneema.nevím teda zda se z toho dělaj ponožky.Dělají se z otoho lana,jako náhrada lan ocelových.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Agneta

Drap >>> děkuji, ale pár by si jich přecejenom zasloužilo pozornost - na PORADENSKÉM WEBU - kam se chodí kvůli vzdělání (-nebo především):DDD

Stříbrný

Agneta

Drap > celkově dobrá odpověď (aspoň něco):DDD
(- ale vzhledem k otázce působí poněkud arogantně)

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý led 109

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.