Avatar uživatele
Agneta

Jaká textilní vlákna znáte?

Jde mi o zvláštnější, exotičtější materiál. Já jsem teď objevila ponožky z 50% bavlny a 50% bambusu. Otázkou by teda taky bylo, jestli má bambus podobný účinek jako len (v létě chladí):D
Mým nejoblíbenějším vláknem je merino, omotané hedvábným vláknem:D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga, gecco, zzzlatokopka před 3381 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Textilních vláken je celá řada, přes rostlinná, živočišná , kovová a syntetická a spousta jejich vzájemných kombinací. Tyto stránky asi nemají dost velký formát pro jejich vyjmenování. Bambusové vlákno bych spíše přirovnal k bavlně než lnu.
Doplňuji:
Bambus poměrně dobře absorbuje a odvádí vlhkost , Nezáleží jen na materiálu z jakého je vlákno vyrobeno, ale i na způsobu a technologii zpracování

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Merino je skvělé… Mám, používám, ´užívám si´…
😉
Bambus – jak jsem se dočetl, je používán, pokud je nedostatek bavlny – ale pokud mohu soudit podle mých ponožek (bambusových – aspoň podle etikety), je mnohem lepší, než bavlna. Netuším, jestli „v zimě hřeje, v létě chladí“ – spíše ne, ale saje a ´smrdí´ ´vo kus míň´…
😉
Jinak můžeš ještě vyzkoušet sisal (taky dobrý, ale ´kouše´) a konopí…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

no třeba dyneema.nevím teda zda se z toho dělaj ponožky.Dělají se z otoho lana,jako náhrada lan ocelových.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

Drap >>> děkuji, ale pár by si jich přecejenom zasloužilo pozornost – na PORADENSKÉM WEBU – kam se chodí kvůli vzdělání (-nebo především):DDD

před 3381 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Drap > celkově dobrá odpověď (aspoň něco):DDD
(- ale vzhledem k otázce působí poněkud arogantně)

před 3381 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek