Agneta

Jaká textilní vlákna znáte?

Jde mi o zvláštnější, exotičtější materiál. Já jsem teď objevila ponožky z 50% bavlny a 50% bambusu. Otázkou by teda taky bylo, jestli má bambus podobný účinek jako len (v létě chladí):D
Mým nejoblíbenějším vláknem je merino, omotané hedvábným vláknem:D

Nejlepší odpověď
Drap

Textilních vláken je celá řada, přes rostlinná, živočišná , kovová a syntetická a spousta jejich vzájemných kombinací. Tyto stránky asi nemají dost velký formát pro jejich vyjmenování. Bambusové vlákno bych spíše přirovnal k bavlně než lnu.
Doplňuji:
Bambus poměrně dobře absorbuje a odvádí vlhkost , Nezáleží jen na materiálu z jakého je vlákno vyrobeno, ale i na způsobu a technologii zpracování

Další odpovědi
gecco

Merino je skvělé… Mám, používám, ´užívám si´…
😉
Bambus – jak jsem se dočetl, je používán, pokud je nedostatek bavlny – ale pokud mohu soudit podle mých ponožek (bambusových – aspoň podle etikety), je mnohem lepší, než bavlna. Netuším, jestli „v zimě hřeje, v létě chladí“ – spíše ne, ale saje a ´smrdí´ ´vo kus míň´…
😉
Jinak můžeš ještě vyzkoušet sisal (taky dobrý, ale ´kouše´) a konopí…

honza19hk

no třeba dyneema.nevím teda zda se z toho dělaj ponožky.Dělají se z otoho lana,jako náhrada lan ocelových.

Agneta

Drap >>> děkuji, ale pár by si jich přecejenom zasloužilo pozornost – na PORADENSKÉM WEBU – kam se chodí kvůli vzdělání (-nebo především):DDD

Agneta

Drap > celkově dobrá odpověď (aspoň něco):DDD
(- ale vzhledem k otázce působí poněkud arogantně)