Pokročilý

Jaká světla musí být zapnuta při jízdě autem (za příznivých podmínek)?

Ahoj, potřebuji poradit ohledně světel v autě. Jaká světla se mají zapnout při jízdě autem ve dne za příznivých podmínek? V autoškole jsem jezdil tak, že byla světla v poloze nula. V učebnici autoškoly je ale napsáno, že za jízdy musí mít motorové vozidlo za jízdy rozsvícena obrysová + potkávací světla nebo světla pro denní svícení. Jezdím ve Škodě Felicii. Vím, že obrysová světla se používají pro stání (např. na parkovišti), potkávací světla se používají za snížené viditelnosti, dálková v noci na rovném úseku (pokud proti nám nejede auto nebo cyklista), ale teď jsem se v tom úplně zamotal. Můžeme mně poradit? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pokud jsou na autě světlka pro denní svícení pak za normálních podmínek tato a pokud se zhorší viditelnost-smráká se,déšť sníh či mlha pak světla potkávací nebo jinak nazvaná tlumená!! Pokud je top starší auto bez světe pro denní svícení pak VŽDY jen tlumená-potkávací!!
Pokud hustě sněží ,prší nebo je mlha je nutné při použití denních tato zhasnout a rozsvíti potkávací + mlhová (Zadní vždy,přední opět ne každé má!!) Ještě doplním -parkovací či obrysová svítí vždy při potkávacích a dálkových!!!

Další odpovědi:

Pokročilý

V autoškole měls vypínač v poloze 0 asi proto že to bylo moderní auto s denním svícením automat.zapnutí po nastartování.Jak píše gecco,felda je nemá/pokud je tam někdo dodatečně nenamontoval/

Zlatý

Felda nemá světla pro denní svícení, takže skutečně musíš použít obrysová a potkávací...

Zlatý

Na toto se ptá řidič ?

Jo, je těch světel nějak moc. Neřídím, takže nesvítím. Zajímavá úvaha na toto téma: http://www.tipcars.com/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.