Avatar uživatele
jirka21kufr

Jaká světla musí být zapnuta při jízdě autem (za příznivých podmínek)?

Ahoj, potřebuji poradit ohledně světel v autě. Jaká světla se mají zapnout při jízdě autem ve dne za příznivých podmínek? V autoškole jsem jezdil tak, že byla světla v poloze nula. V učebnici autoškoly je ale napsáno, že za jízdy musí mít motorové vozidlo za jízdy rozsvícena obrysová + potkávací světla nebo světla pro denní svícení. Jezdím ve Škodě Felicii. Vím, že obrysová světla se používají pro stání (např. na parkovišti), potkávací světla se používají za snížené viditelnosti, dálková v noci na rovném úseku (pokud proti nám nejede auto nebo cyklista), ale teď jsem se v tom úplně zamotal. Můžeme mně poradit? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3000 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kodl67

V autoškole měls vypínač v poloze 0 asi proto že to bylo moderní auto s denním svícením automat.zapnutí po nastartování.Jak píše gecco,felda je nemá/pokud je tam někdo dodatečně nenamontoval/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Felda nemá světla pro denní svícení, takže skutečně musíš použít obrysová a potkávací…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Na toto se ptá řidič ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
krabiceodbot

Jo, je těch světel nějak moc. Neřídím, takže nesvítím. Zajímavá úvaha na toto téma: http://www.tip­cars.com/maga­zin-hh-denni-sviceni-8127.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek