ta-tajemná

Jakou střední škou si mám zvolit, chci-li v budoucnu dělat v kanceláři?

Dobrý den,chtěla bych jen radu…Vzhledem k tomu, že budu dokončovat 8.třídu ta je tady brzo volba střední školy…Zatím v pololetí nejspíš mám samý 1, jen jednu 2, a proto se Vás ptám, jestli byste mi sem mohli napsat různé obory… něco v kanceláři… Prostě vyřizování věcí, sedět za PC?.........Děkuju

Nejlepší odpověď
klumprt

Učíš se dobře, konkrétní představu o povolání nemáš – běž na gympl. Pak se uvidí.

Ona není kancelář jako kancelář. Sekretářka za pár tisíc sedí u počítače tak jako advokátka za pár desítek tisíc. A k advokátce vede gympl.

Další odpovědi
Zaibatsu

Obory středních škol, které směřují k práci u pc nebo druhy prací, které jsou prací u pc?

K advokátce vedou advokátní zkoušky, právnická fakulta a předtím přijímací řízení dnes všude formou scio testů, gympl s tím nemá nic společného

Kelt

Každá střední škola má internetové stránky, tady se můžeš přímo zeptat a oni ti odpoví, nebo některé školy pořádají dny otevřených dveří. Nebo se můžeš zeptat bývalých absolventů, podle toho, jakou práci dělají.

Larissa

Jdi na obchodku. Sice tam chodí každý druhý, ale méně se trápíš než na gymnáziu.

Taky jsem si gymplem prošla. 4 roky psychický nátlak, nulový čas a nic z toho nemám. Papír mám, ale co s ním? Zaměstanavatele stejně zajímá jen nejvyšší dosažené vzdělání. A co z toho, že jsem mělá celé 4 roky samé, jen občas se mihla jedna dvojka? Nic. Na gympl jsem šla, že abych si prodloužila rozhodování s povoláním. Jsem na konci a stále nevím nic. Nejsem připravená na život, ale umím ti vyjmenovat všechny knihy Puškina. Amen!

Edit: Spolužáci z gymplu většinou chtěli povolání jako lékař, právník, podnikatel, učitel… Pokud tě to neláká, tak i když máš slušné známky, na gympl nechoď. Máš představu, co chceš, najdi si na googlu nějaká „sedací povolání“ a zjisti si, jakou školu na to potřebuješ. Gympl je zbytečný. Spíš se soustřeď na vysokou :) Můj názor.

UltraFan

Tak pokud chceš dělat v kanceláři tak nejlepší volbou je obchodka, která je ale podle mě trochu špatná volba při tvých dobrých známkách. Například já teď studuji cestovní ruch, sice na Hotelové škole, ale vyučuje se stejně i na obchodkách, jedná se taky převážěn o práci v cestovní kanceláři, je tam práce s PC, ale rozhodně si myslím, že to není cesta k úspěchu. Já jsem se na tento obor dostal s celkovým průměm 1,87. Ale pokud chceš čistě dělat sekretářku, tak poté by byl lepší obor OBCHODNÍ AKADEMIE, či EKONOMICKÉ LYCEUM. Nicméně si myslím, že nejlepší cesta pro tebe bude gymnázium a poté například vysoká škola ekonomiky. Známky na gympl máš a na vysokou tě připraví o mnoho lépe.

NikZez

Sama jsem studentkou gymnázia,.. šla jsem na gympl jenom protože jsem si v sedmé třídě zkusila přijímačky. Šla jsem na něj a oddálila jsem si tak rozhodování, neboť mám ambice na vejšku. Dnes toho rozhodnutí lituji. Studium je doopravdy náročnější (ačkoli patřím do „slabší generace“ jsou na nás kladeny velké požadavky) a co za to mám? Když udělám maturu, tak dostanu papír, na kterém není žádný specializovanější předmět/obor. Kdyby se něco stalo a já musela do práce a vydělávat, tak budu ráda když vůbec něco seženu. A kam se ztratí moje dřina? Bývalý spolužáci jsou většinou na zaměřených školách – už během studia získávají praxi v oboru (čímž si i finančně trošku přilepšují – na což já doopravdy nemám čas) a některým maturita bude „stačit“ a díky vyučení v oboru mohou sehnat i lepší práci než gymnazista, ačkoli se do školy moc nenadřeli. Takže za mě říkám, že gymnázium opravdu není nejlepší volba. Pokud opravdu nevíš kam a nevadí ti kariéra „kancelářské krysy“, tak doporučuji obchodku nebo cestovní ruch.

da ny

Nevím, jakou kancelář máš konkrátně na mysli..
Pak tedy ekonomický směr na jakékoliv SŠ, (ekonomická, integrovaná stavební aj. = tam, kde se v názvu studijního oboru objeví ekonomie).
I VOŠ, nejlépe bakalářské studiuk na VŠ. Maturita stačit nebude, jako asistentka budeš míttaké nižší mzdu.
Absolventek v ekonomických oborech je spousta.
S obchodkami uspějí absolventky často jako prodavačky, z cestovního ruchu v recepcích hotelů apod.
V kancelářích pracuje mnoho vysokoškolaček (VŠ – humanistika ⇒ obvykle pro krajské úřady, státní sektor)
Věci v kanceláři „vyřizuje a u PC sedí“ i moje dcera na finančním úřadě
(Ing. s VŠE).
Nabídka pracovního trhu (požadavky), tvé dovednosti, chuť a štěstí „rozhodnou“ o tom zda, v jaké kanceláři budeš moci pracovat.
Mnoho úřednic se po čtyřicítce pouští do VŠ studia, aby si udržely pracovní místo (hlavně státní zaměstnanci).
Dobré účetní přijde vhod, když zvládne sama i daňové poradenství…
Jako skladnice či fakturantka zatím vystačíš se SŠ.

Mika.0.1.

Jestli chceš studovat po základce, tak buď gympl a nebo přímo na střední škole Ekonomka 4. letý obor s maturitou…
A věř, že život de dál a na střední škole potkáš mnoho studentů a mladých lidí a když si najdeš třeba i motivaci bude tě to bavit..

lexx

do kanclu nejlépe přes obchodku ale musíš mít rodinnou firmu nebo vlivného známého co Tě tam prosadí, jinak min. šance, absolventek oboru je hyperinflace…
máš velmi dobrý prospěch, gymnazium ano ale jen jako příprava na VŠ ostatní platí co uvedeno výše

Michálek1245

Do prakticky jakékoliv administrativní haly vás dnes vezmou už i se středním vzděláním. V podstatě záleží na oboru, kterému se chcete věnovat. Bude to obchod? Bude to marketing? Bude to třeba služba nebo logistika? Na tomhle záleží a podle toho si pak vybírejte školu. Samozřejmě se tady nabízí obchodní akademie, ale není to samozřejmě pravidlo.