Avatar uživatele
jirinka001

Jaká je pro mě vhodná škola po 9?

Po prázdninách jdu do 9. třídy, a tak bych už měla vědět, kam chci jít dál. Chtěla jsem jít na veterinu, ale tu mi naši neschválili, na pajdák nepůjdu, protože neumím hrát na žádný hudební nástroj, ještě jsem mohla jít na farmaceutickou, tam nevím… Napadla mě zdravka, mám ji v místě bydliště. Známky mám výborné, průměr 1,26. Jenže ja stále nevím. A přihlášky se podávají 2… Poradíte mi někdo?

Jinak jsem z Krnova, kdyby někdo věděl o nějaké škole z okolí, napište prosím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 3506 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Verona14

ahoj, pokud nevíš jistě kam chceš, tak běž na gympl a když se pak někdy rozhodneš tak přestoupíš nebo si pak vybereš vysokou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Chceš jít na výšku? – pokud ano, běž na gympl…
Tím se ti i o 4 roky odsune volba oboru (známky na to máš – proč se zahrabat na střední?).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kesim

Jdi do pedagogicko psychologické poradny. Za dopoledne uděláš nějaké testy, paní/pán to vyhodnotí a doporučí ti třeba i konkrétní školu. A je to zadarmo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Proč ti rodiče neschválili vetetinu nechápu. Jdeš na tu školu ty a nebo oni. Měli by tě v tom podporovat a ne to zakazovat. Když tam chceš jít, tak tam běž. Tohle jsou podle mě věci, který si každý musí rozhodnout sám. A ne jít na nějaký sezení kde ti školu doporučí. To je přeci blbost, protože věř tomu, že až půjdeš na školu na kterou ve skutečnosti nechceš, tak tě za rok přestane bavit. A to potom už nebudeš mít průměr 1,26.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Boha jeho, kdy už se tohle změní? 🙂 Asi nikdy.
Tak jedna varianta je: Jít za svým cílem.
Chceš dělat veterinu? Víš, co to obnáší? Co budeš muset umět? Jdi za tím. Jestli ti to rodiče zatrhli, tak pokud ale opravdu chceš, pak je přesvědčíš, jinak jsi nechtěla dostatečně.
Podle toho, co píšeš, tak spíš krutě nevíš, co vlastně chceš, stejně jako to neví 99 % lidí tvého věku, vlastně nejen tvého věku, že? 🙂 Čili teď se snažíš něco jako vylosovat, v podstatě se snažíš rozhodnout, aniž bys měla dostatek informací a pravděpodobnost, že to dopadne tak nějak nijak je poměrně vysoká. Průměr bych neřešil, ten není podstatný, maximálně tak to může být kritérium u přijímaček, někde berou jen podle průměru, ale jinak je to prakticky nicneříkající ukazatel.
Moje rada je, velmi dobře si ujasni, co chceš v životě dělat. Vyškrtej nesmysly typu krotitelka lvů v cirkusu apod. a k tomuto cíli se nasměřuj a jdi za ním krok za krokem. Nehledej důvody proč to nejde, hledej způsoby, jak to udělat. Jo, jinak teda zdrávka, to je teda pitomost, víš kolik holek v tvém věku si vybírá takový nesmysl? Co třeba taková programátorka? 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natt

Jestli jsi z Krnova, tak bych šla na gympl do Opavy. Známky máš dobré, podle ostatních škol, které jsi vypsala bych řekla, že na vysokou chceš jít. Z Krnova k nám dojíždí hodně lidí. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
(O_o)

zubaru pry neni moc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek