Monca_a

Jaká škola je vhodná, když chci jít po střední škole na vysokou školu??

Nechci jít na gympl, ale ráda bych šla na vysokou školu, teda lépe řečeno na egyptologii. Chtěla jsem se zeptat jestli existuje nějaká střední škola jako příprava na vysokou školu oboru egyptologie..

Nejlepší odpověď
annas

Mám dojem, že jste se už ptala. Egyptologie se studuje v obortu Dějiny a kultura východního Středomoří ve starověku na FF UK v Praze,.

Vystudovat gymnázilum, dějepis se učí celé 4 roky (celkem 8 hodin), bývají i semináře, záleží na škole. Také přijímací zkoušky na VŠ jsou v rozsahu tohoto učiva.

Zksute se obrátit na pracovníky muzea, poradí vám, vyvíjejí různé aktivity. Studovat sama v dostupné literatuře atd.

Vkládám učební plán gymnázia, podívejte se na předměty.
http://gjvj.cz/pa­ge/zobrazit/u­cebni_plany
Doplňuji:
Ještě jsem se dívala, co vyžadují u příjmacích zkoušek na VŠ. Najdete i test.
Jak jem již napsala, studovat literaturu, prptože u přijímacích zkoušek na VŠ musíte předložit její seznam.. Diskuse o literatuře je součástí přijímací zkoušky.,

Gymnázium má nejvyšší počet hodin DEJ, takže s dalším samostudiem můžete získat co nejvíc pro studium. Na SOŠ se DEJ nevyučuje ve všech ročnících, jiná možnost tedy není.

http://egypto­logie.ff.cuni­.cz/?req=doc:pri­jimacky

Další odpovědi
anonym

Nejlepší školou pro přípravu na VŠ je gympl.
Jakákoli jiná škola tě nepřipraví dostatečně, takže bys musela některé obory studovat ještě ´bokem´.
Studovat archelogii na SŠ nelze.