hapiky

Jaká síla dominuje v celém vesmíru?

Tedy kromě gravitace.

Nejlepší odpověď
Kepler

Silná a slabá interakce se uplatňuje jen ve kvantovém mikrosvětě, elektromagnetická síla v našem normální světě. Jedině gravitační síla působí napříč celým vesmírem. Pak je tady ještě hypotetická temná energie, ale o ní nevíme nic, jen ji předpokládáme.

Další odpovědi
radjur

síla myšlenky a vůle ;)

zelí

Vesmíru dominují 4 základní interakce (síly), tj. gravitační, elektromagnetická, silná a slabá interakce. Gravitace je ze všech nejslabší.

mosoj

O vesmíru zná lidstvo asi tak 4 % ze všeho co ve vesmíru je. Prakticky nevíme téměř nic. Proto zde nelze na tuto otázku zodpovědně odpovědět.

hapiky

radjur: přesně to jsem myslel. Dokonalá myšlenka si poradí i s gravitací (ve svém důsledku), což žádná jiná síla veličina nebo energie neumí.

hapiky

Gravitace jako jediná může zničit či zrušit všechno,(černá díra) proto by se měla považovat za dominantní. Ve světě kvarků tedy už tak dominantní není