jiri2105

Jaká rýže v restauraci?

Vadí vám že v restauracích neoznačujou co dávají za rýži, tředa jako u knedlíků je HK, BK, KK. Například dlouhozrná rýže je dobrá a parboiled už mi smrdí z dálky. Problém je že má zřejmě pro kuchaře na talíři lepší vzhled a nerozvaří ji.

Nejlepší odpověď
kropitko

Příště,až si budete chtít dát v restauraci rýži,tak se klidně servírky zeptejte,jaká rýže to je,pokud bude pitomá a nebude to vědět,tak ať se doběhne zeptat kuchaře. Je to běžná praxe,tak se neostýchejte a klidně se zeptejte. Zažila jsem hosty,které zajímalo,jestli jsou knedlíky domácí,kupova­né,případně od jaké firmy. A to nejen u knedlíků,třeba i u masa,zda je bio apodobně. „Náš host,náš pán“,tak by to mělo být.

Další odpovědi
Miroslavst

U brambor to taky nepíšou, jestli jsou ranné (nebo rané?), pozdní či jaké. Někdy napíšou nové brambory.
A jinak mi to nevadí, protože si dám raději knedlík než rýži-po rýži je hlad ať je jakákoli.

Spiritus

to Miroslavst-rané:)
a jinak je mi to jedno,rýži si dám jen doma nebo u větví:)

GangstaHelper

Nevadí. Kdyby mi na tom záleželo, tak se zeptám. Kdyby psali podrobnosti ke všem položkám, tak by se ten jídelníček asi pěkně rozrostl

Rýže parboiled mi nijak nevadí.