Ryboun

Jaká/která pohádková postava plní přání?

Jaká pohádková postava plní přání? Moc jich totiž neznám

Nejlepší odpověď
Rokio

Mezi pohádkové bytosti, které plní přání, patří např. džin, zlatá rybka, kouzelný dědeček atd.

Další odpovědi
annas

Nejde jen o postavy lídské, ale i zvířecí.

Když uvolníte místo k sezení v tramvaji, ,může se objevit kouzelný dědeček, který vám splní tři přání. Jde o to, jen je správně využít.

Vzpomněla jsem si na starší film Tři přání.

Skřítek v knize Pět dětí a skřítek.

Neomezenou moc má džin, který se objeví např. v Aladinově lampě

Stařenka, která darovala kouzelný hrneček – Hrnečku, vař.
--

Bílý kůň a Šternberk

Myš, opice a medvěd – kouzelný kámen

Pták, přestrojený bůh = pán, víla, stařenka, stařeček – jimž dá hrdina třeba kousek chleba, .

Jinak stačí se dostat do pohádkové světa a zde je možné splnit různá přání.

Určitě je postav mnohem víc. Někdy je to naopak, že člověk je zakletý v ošklivé zvíře a když musplní tři přání (úkoly), tak ho osvobodí.

Lamalam

Po podpisu úpisu plní přání i čert.