kubísek

Jaká pohádková bytost měla blbý kecy ?

Nejlepší odpověď
led

Záleží na úhlu pohledu.
Mně, jak pohádkové bytosti, se zase tato otázka zdá jako blbej kec.
Vždyť každá pohádková bytost má taky svého dvojníka mezi lidmi. někdy skrytého, někdy otevřeného. Řeči pohádkových bytostí může rozumět jen ten, kdo má rád pohádky, dokáže snít s nimi, dokáže je odkaz přenášet do světa lidí. Pro jiného, neznalého, to mohou být nesrozumitelné zvuky, blbé kecy, …

Další odpovědi
anonym

vodník

annas

Záleží na tom, co si představujete pod nespisovným výrazem „blbý kecy“. Kec je nemoudré, nic neříkající tlachání, povídání. Pohádky jsou dokladem mooudrosti našcih předků, plyne z nich poučení i pro současnost. Proto se domnívám, že kecy v tomto obhroublém slova smyslu nenajdeme.

Spíš různé hlášky z filmových pophádek, které se zapsaly do paměti mnoha generacím diváků či posluchačů. .

Která pohádková bytost mnohé diváky zaujala svými výroky,? Např. král ve známé filmové pohádce:
„Našli, rádcové moji? Našli, našli?“
„Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil“

huky

Všechny měli aspon heden blbej kec ;)

arygnoc

glum

:-Q

klumprt

čert Drápal